• 25 sierpnia, 2024
  • Winnica Katowice, Lędzińska 8, 40-749 Katowice
dzień
:
godz
:
min
:
sek

Zwiedzanie Winnicy Giesche Katowice z degustacją wina – sie’24

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowego świata Winnicy Giesche Katowice, zlokalizowanej w malowniczym lesie bukowym katowickiej dzielnicy Murcki. Otoczona naturą, winnica jest dumą regionu, gdzie na przestrzeni 6000 krzewów winorośli z pasją i zaangażowaniem produkuje się bardzo dobre wino białe, różowe, i czerwone. To wyjątkowe spotkanie będzie okazją nie tylko do odkrycia tajników winiarstwa, ale także do zanurzenia się w historii tego niezwykłego miejsca.

W trakcie wizyty odkryjecie kulisy pracy nad winnicą, zobaczycie, jak z miłości do ziemi i winorośli, rodzi się produkt najwyższej jakości.

Podziwiając Winnicę Giesche Katowice, dowiecie się, jak zastosowane metody uprawy i staranna selekcja odmian winorośli wpływają na unikalny charakter katowickich win. Nasza opowieść poprowadzi Was przez cały proces powstawania tego trunku – od sadzenia krzewów, poprzez sekret ich pielęgnacji, aż po moment zbiorów.

Zaprezentujemy Wam również trzy flagowe produkty Winnicy Giesche

Katowice: CUVEE BLANC – eleganckie, wytrawne wino białe z odmian Solaris, doceniane za orzeźwiający i bogaty smak. CUVEE ROSE – wyjątkowe, wytrawne wino różowe z odmian Bolero i Monarch, które urzeka delikatnością i finezją. CUVEE ROUGE – intensywne, wytrawne wino czerwone z dominującymi odmianami Cabernet Cortis, zachwycające głębią i aromatycznym bukietem.

Niezapomniane doświadczenie kulinarne zapewni degustacja komentowana prowadzona przez doświadczoną sommelierkę Marzenę Czarnotę. W harmonii z winami Winnicy Giesche Katowice serwowane będą starannie dobrane sery i przekąski, tworząc idealne połączenie smaków, które pozostaną w Waszej pamięci na długo.

Spotkanie w winnicy to nie tylko możliwość degustacji wyjątkowych win, ale również okazja do spędzenia czasu w otoczeniu pięknej natury, poznania pasjonatów winiarstwa i zdobycia wiedzy o trudnej sztuce produkcji wina w Polsce. Winnica Giesche Katowice, choć niewielka, tętni życiem i pasją, a każde spotkanie z Wami jest dla nas prawdziwą przyjemnością.

Ze względu na kameralny charakter naszej winnicy, liczba miejsc jest ograniczona. Nie zwlekajcie więc z rezerwacją biletów, aby zagwarantować sobie udział w tej niepowtarzalnej przygodzie z winem. Pamiętajcie, wydarzenie jest przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich

Informacje o miejscu

Lędzińska 8, 40-749 Katowice

View on Map

Organizator:

Winnica Katowice

  • Czas : 12:00 - 14:00 (Europe/Warsaw)
  • Ostateczny termin rejestracji : 24 sierpnia, 2024 8:00 pm

Kup bilet

Zwiedzanie Winnicy - 25.08
130,00 zł
0
0.00
0

Powiązane wydarzenia